Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníZastavenoKategorie E - rutinníObčanské

Spisová značka

30 Cdo 618/2018

Soud: Nejvyšší soudDatum rozhodnutí: 27. 3. 2018Zpravodaj: JUDr. František IštvánekECLI:CZ:NS:2018:30.CDO.618.2018.1
Další údaje
Předmět řízení: Poplatky soudní Odpovědnost státu za škodu Podmínky řízení

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Plný text

30 Cdo 618/2018-169

USNESENÍ

Nejvyšší soud České republiky rozhodl předsedou senátu JUDr. Františkem Ištvánkem ve věci žalobce V. V., proti žalovanému Státnímu pozemkovému úřadu, se sídlem [adresa] o náhradu škody, vedené u Okresního soudu v Prostějově pod sp. zn. 9 C 138/2014, o dovolání žalobce proti usnesení Krajského soudu v Brně ze dne 5. 9. 2017, č. j. 44 Co 428/2017 - 148, takto:

I. Řízení o dovolání žalobce se zastavuje.

II. Žádný z účastníků nemá právo na náhradu nákladů dovolacího řízení.

Stručné odůvodnění (§ 243f odst. 3 o. s. ř.):

Žalobce podal dne 18. 10. 2017 dovolání proti usnesení Krajského soudu v Brně ze dne 5. 9. 2017, č. j. 44 Co 428/2017-148. Podle § 9 odst. 2 zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SOP“): „Zjistí-li odvolací soud poté, co mu byla věc předložena k rozhodnutí o odvolání, že nebyl zaplacen poplatek splatný podáním odvolání, vyzve poplatníka k jeho zaplacení ve lhůtě, kterou mu určí v délce alespoň 15 dnů; výjimečně může odvolací soud určit lhůtu kratší. Po marném uplynutí této lhůty odvolací soud řízení zastaví. K zaplacení poplatku po marném uplynutí lhůty se nepřihlíží. Obdobně se postupuje při řízení před dovolacím soudem.“ Ke dni 30. 9. 2017 bylo zrušeno ustanovení § 11 odst. 1 písm. n) zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Žalobce byl vyzván k úhradě soudního poplatku usnesením Nejvyššího soudu ze dne 21. 2. 2018, která mu byla doručena dne 1. 3. 2018. Lhůta marně uplynula 17. 3. 2018.

Dovolací soud řízení o dovolání podatele podle ustanovení § 9 SOP zastavil, neboť podatel nezaplatil soudní poplatek za dovolání.

Nákladový výrok netřeba odůvodňovat (§ 243f odst. 3 věta druhá o. s. ř.).

Proti tomuto usnesení není přípustný opravný prostředek.

V Brně 27. 3. 2018

JUDr. František Ištvánek předseda senátu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací