Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnutoKategorie E - rutinníObčanské

Spisová značka

32 Cdo 455/2016

Soud: Nejvyšší soudDatum rozhodnutí: 30. 3. 2016Zpravodaj: JUDr. Pavel PříhodaECLI:CZ:NS:2016:32.CDO.455.2016.1
Další údaje
Předmět řízení: LhůtySenát: JUDr. Pavla Příhody (předseda), JUDr. Marka Doležala, JUDr. Miroslava Galluse

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (6) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Plný text

32 Cdo 455/2016

USNESENÍ

Nejvyšší soud České republiky rozhodl v senátě složeném z předsedy JUDr. Pavla Příhody a soudců JUDr. Marka Doležala a JUDr. Miroslava Galluse ve věci žalobce R. T., podnikatele, se sídlem [adresa] PSČ 360 09, identifikační číslo osoby [IČO], zastoupeného JUDr. Michaelou Kubsovou, advokátkou se sídlem v [adresa] proti žalované TRANSFER EUROPE INFORMATION a. s., se sídlem [adresa] PSČ 360 01, identifikační číslo osoby [IČO], zastoupené JUDr. Markem Görgesem, advokátem, se sídlem [adresa] PSČ 301 00, o zaplacení částky 1 000 000 Kč, vedené u Okresního soudu v Karlových Varech pod sp. zn. 16 C 172/2014, o dovolání žalované proti rozsudku Krajského soudu v Plzni ze dne 9. 9. 2015, č. j. 25 Co 171/2015-115, takto:

I. Dovolání se odmítá. II. Žalovaná je povinna zaplatit žalobci na náhradu nákladů dovolacího řízení částku 10 115,60 Kč, a to do tří dnů od právní moci tohoto usnesení k rukám jeho advokátky.

Odůvodnění:

Dovolání žalované proti v záhlaví označenému rozsudku bylo podáno po uplynutí lhůty stanovené v § 240 odst. 1 občanského soudního řádu (dále jen „o. s. ř.“), neboť napadený rozsudek byl dovolatelce doručen dne 14. 10. 2015, posledním dnem dvouměsíční lhůty k podání dovolání byl den 14. 12. 2015 (§ 57 odst. 2 o. s. ř.) a dovolání bylo podáno u soudu prvního stupně až dne 15. 12. 2015.

Nejvyšší soud proto dovolání podle § 243c odst. 3 věty první a § 218a o. s. ř. jako opožděné odmítl.

Výrok o náhradě nákladů dovolacího řízení se neodůvodňuje (§ 243f odst. 3 věta druhá o. s. ř.).

Nesplní-li povinná dobrovolně, co jí ukládá vykonatelné rozhodnutí, může se oprávněný domáhat výkonu rozhodnutí.

Proti tomuto rozhodnutí není přípustný opravný prostředek.

V Brně 30. 3. 2016

JUDr. Pavel Příhoda předseda senátu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací