Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

I. ÚS 1383/09

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 27. 8. 2009Zpravodaj: Janů IvanaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:1.US.1383.09.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - NSNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 27. 5. 2009

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Ivanou Janů ve věci ústavní stížnosti stěžovatelů A. J. a J. J., zastoupených Mgr. Janem Krátkým, advokátem, sídlem [adresa] proti usnesení Nejvyššího soudu ze dne 26. 2. 2009, č. j. 21 Cdo 2788/2008-121, za účasti Nejvyššího soudu, jako účastníka řízení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

I. Stěžovatelé se ústavní stížnosti domáhali zrušení výše uvedeného usnesení Nejvyššího soudu, kterým bylo odmítnuto jejich dovolání proti rozsudku Krajského soudu v Praze ze dne 12. 12. 2007, č. j. 20 Co 561/2007-77.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje; takovým prostředkem se rozumí řádný opravný prostředek, mimořádný opravný prostředek, vyjma návrhu na obnovu řízení, a jiný procesní prostředek k ochraně práva, s jehož uplatněním je spojeno zahájení soudního, správního nebo jiného právního řízení. Z vyžádaného soudního spisu vyplývá, že napadené rozhodnutí bylo stěžovatelům doručeno dne 23. 3. 2009. Posledním dnem lhůty pro podání ústavní stížnosti tak byl pátek 22. 5. 2009. Vzhledem k tomu, že stěžovatelé podali ústavní stížnost k poštovní přepravě dne 25. 5. 2009, je jejich ústavní stížnost podána opožděně. Z těchto důvodů Ústavní soud odmítl ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, a to jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho projednání tímto zákonem. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. srpna 2009 Ivana Janů soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací