Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

I. ÚS 1578/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 17. 8. 2011Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:1.US.1578.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS Hradec Králové SOUD - OS ChrudimNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 30. 5. 2011

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele Ing. J. S., zastoupeného JUDr. Janem Kuželem, advokátem, se sídlem [adresa] proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové - pobočka v Pardubicích č. j. 18 Co 537/2010 ze dne 14. 2. 2011 a proti rozsudku Okresního soudu v Chrudimi č. j. 4 C 178/2009 ze dne 3. 6. 2010, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel se ústavní stížností domáhá zrušení v záhlaví citovaných rozhodnutí obecných soudů, neboť má za to, že jimi byla porušena jeho základní subjektivní práva a svobody. Ústavní soud si vyžádal spis Okresního soudu v Chrudimi sp. zn. 4 C 178/2009. Zjistil, že v záhlaví citovaný rozsudek krajského soudu byl stěžovateli (jenž nebyl v řízení před obecnými soudy právně zastoupen), doručen dne 23. 3. 2011 (srov. č.l. 169). Zákonná lhůta k podání ústavní stížnosti v trvání 60 dnů tedy stěžovateli uplynula dne 23. 5. 2011, neboť 22. 5. 2011 byla neděle (§ 57 odst. 2 o. s. ř.). Ústavní stížnost však byla dána k poštovní přepravě teprve 28. 5. 2011, tedy zjevně opožděně (§ 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

Proto Ústavnímu soudu nezbylo než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem odmítnout. Proto Ústavní soud nemohl vyhovět ani stěžovatelovu návrhu na odklad vykonatelnosti podle § 79 odst. 2 zákona o Ústavním soudu.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 17. srpna 2011

Vojen Güttler, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací