Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

I. ÚS 1659/09

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 5. 8. 2009Zpravodaj: Duchoň FrantišekTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:1.US.1659.09.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: MINISTERSTVO / MINISTR - spravedlnostiNapadený akt: jiný zásah orgánu veřejné mociPodání: 26. 6. 2009

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Františkem Duchoněm ve věci ústavní stížnosti stěžovatele Ing. P. G., proti zásahu orgánu veřejné moci do jeho ústavních práv, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu dne 26. 6. 2009, kterou si stěžovatel sepsal sám, požádal Ústavní soud, aby zabránil Ministerstvu spravedlnosti v porušování jeho základních práv a svobod.

Vzhledem k tomu, že jeho ústavní stížnost nesplňovala požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem, vyzval soudce zpravodaj stěžovatele k odstranění jejích vad. Stěžovatele informoval, že zákon o Ústavním soudu vyžaduje, aby každá ústavní stížnost byla sepsána advokátem a doložena jeho plnou mocí. K odstranění vad stanovil stěžovateli lhůtu 20ti dnů od doručení výzvy, která byla stěžovateli doručena dne 13. 7. 2009. Stěžovatel v poslední den lhůty, tj. 3. 8. 2009, sdělil, že Českou advokátní komorou (dne 21. 7. 2009) určený advokát odmítl poskytnutí právní služby a advokát náhradní mu dosud nebyl určen. Proto požádal Ústavní soud o prodloužení lhůty k odstranění vad podání na dobu jednoho roku. Soudce zpravodaj po zvážení dané situace dospěl k závěru, že lhůta 20ti dnů k odstranění vad návrhu byla zcela přiměřená, takže považuje za nadbytečné určovat lhůtu další. Ve výzvě jasně stanovil, v jaké lhůtě je nutno vady návrhu odstranit s tím, že její nedodržení bude mít za následek jeho odmítnutí.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků, návrh odmítl podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. srpna 2009

František Duchoň soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací