Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

I. ÚS 1807/10

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 1. 3. 2011Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:1.US.1807.10.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS Ostrava SOUD - VS Olomouc SOUD - NSNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 23. 6. 2010

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele J. B. st., zastoupeného JUDr. Pavlem Gatíkem, advokátem se sídlem [adresa] proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě ze dne 3. 3. 2006, sp. zn. 23 C 77/2005, proti rozsudku Vrchního soudu v Olomouci ze dne 27. 9. 2006 č. j. 1 Co 139/2006-59 (správně 1 Co 137/2006-59) a proti usnesení Nejvyššího soudu ze dne 11. 3. 2010, č. j. 30 Cdo 303/2009-100, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel se ústavní stížností domáhá zrušení v záhlaví citovaných rozhodnutí obecných soudů, neboť má za to, že jimi byla porušena jeho základní subjektivní práva (svobody), zejména pak právo na spravedlivý proces. V záhlaví citované usnesení Nejvyššího soudu je v právě projednávaném případě posledním procesním prostředkem ve smyslu § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu.

Ústavní soud si vyžádal spis Krajského soudu v Ostravě sp. zn. 23 C 77/2005. Zjistil, že v záhlaví citované usnesení Nejvyššího soudu bylo právní zástupkyni Mgr. P. F., která stěžovatele zastupovala na základě plné moci (srov. č.l. 84) pro dovolací řízení, doručeno 16. 4. 2010 (srov. č.l. 100), a to postupem v souladu s ustanovením § 50 o. s. ř. a § 50b o. s. ř. (ve znění zákona č. 7/2009 Sb.), ve spojení s § 168 odst. 2 o. s. ř. Lhůta k podání ústavní stížnosti v trvání 60 dnů tedy stěžovateli uplynula dne 15. 6. 2010. Ústavní stížnost však byla dána k poštovní přepravě teprve 18. 6. 2010, tedy zjevně opožděně (§ 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

Proto Ústavnímu soudu nezbylo než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem odmítnout. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. března 2011

Vojen Güttler, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací