Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

I. ÚS 2101/10

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 7. 12. 2010Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2010:1.US.2101.10.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - MS PrahaNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 21. 7. 2010

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele M. B., zastoupeného JUDr. Karlem Kýčkem, advokátem se sídlem [adresa] proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 11. 2. 2010, č. j. 25 Co 499/2009-116, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Dne 21. 7. 2010 byl Ústavnímu soudu doručen návrh, jenž byl posouzen jako ústavní stížnost ve smyslu § 72 a následující zákona č. 182/1993 Sb., zákon o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Stěžovatel se domáhá zrušení usnesení Městského soudu v Praze ze dne 11. 2. 2010, č. j. 25 Co 499/2009-116, s odůvodněním, že se odvolací soud nezabýval obsahem a rozsahem jeho odvolání proti rozhodnutí prvostupňového soudu a že nesprávně reflektoval § 150 o. s. ř.

Ústavní soud si vyžádal spis Obvodního soudu pro Prahu 4, sp. zn. 24 C 207/2009. Zjistil, že v záhlaví citované usnesení městského soudu bylo doručeno 3. 3. 2010 (srov. č.l. 117) stěžovateli, který v té době nebyl právně zastoupen (srov. i č.l. 82). Lhůta k podání ústavní stížnosti v trvání 60 dnů tedy stěžovateli uplynula dne 3. 5. 2010. Se zřetelem k tomu není významné, že pozdějším usnesením Okresního soudu v Teplicích ze dne 2. 6. 2010 (vyšší soudní úřednicí), č. j. 14 Nc 4407/2010-34, byl stěžovateli k jeho žádosti ustanoven zástupcem advokát JUDr. Karel Kýček, který podal jménem stěžovatele ústavní stížnost doručenou Ústavnímu soudu dne 21. 7. 2010.

Za tohoto stavu Ústavní soud dovodil, že stěžovatel podal ústavní stížnost zjevně po lhůtě stanovené zákonem (srov. § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

Proto Ústavnímu soudu nezbylo než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem odmítnout. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. prosince 2010

Vojen Güttler v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací