Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

I. ÚS 2171/12

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 4. 10. 2012Zpravodaj: Janů IvanaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2012:1.US.2171.12.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - OS Praha 7Napadený akt: rozhodnutí souduPodání: 11. 6. 2012

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Ivanou Janů o ústavní stížnosti stěžovatele L. K., proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 7 ze dne 2. 11. 2011, čj. 52 C 92/2010-12, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Dne 11. 6. 2012 byla Ústavnímu soudu doručena shora označená ústavní stížnost. Stěžovatel nebyl zastoupen advokátem, a proto jej Ústavní soud vyzval, aby se nechal pro řízení před Ústavním soudem zastoupit advokátem, a to na základě speciální plné moci pro toto řízení, a aby tento advokát také ústavní stížnost sepsal; z ústavní stížnosti pak musí být zřejmé, čeho se stěžovatel domáhá a z jakých důvodů. Plnou moc a advokátem sepsanou ústavní stížnost měl stěžovatel Ústavnímu soudu doručit nejpozději do 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Stěžovatel byl rovněž poučen, že v případě, že se tak v uvedené lhůtě nestane, Ústavní soud návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítne.

Zásilka s výzvou byla stěžovateli doručena dne 20. 7. 2012. Poslední den lhůty k odstranění vad podání připadl na pondělí 20. 8. 2012. Stěžovatel však nejen v této lhůtě, ale ani do dnešního dne plnou moc a projednatelnou ústavní stížnost zdejšímu soudu nedoručil, ba ani jej nepožádal o prodloužení lhůty k odstranění vad. S ohledem na to soudce zpravodaj - v souladu s předem daným poučením návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením odmítl. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

V Brně dne 4. října 2012

Ivana Janů, v.r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací