Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

I. ÚS 2190/09

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 2. 10. 2009Zpravodaj: Duchoň FrantišekTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:1.US.2190.09.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - MS BrnoNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 19. 8. 2009

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Františkem Duchoněm o návrhu navrhovatele P. Ch., bez právního zastoupení, směřujícího proti postupu Městského soudu v Brně ve věci vedené pod sp. zn. 90 T 21/2009, takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 19. srpna 2009 navrhovatelovo podání, jímž se domáhal přezkumu postupu Městského soudu v Brně v jeho věci, vedené pod sp. zn. 90 T 21/2009.

Podání navrhovatele nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále "zákon o Ústavním soudu"). Navrhovatel zejména nebyl právně zastoupen advokátem a jeho návrh jím nebyl sepsán (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu). Navrhovatel rovněž nepřiložil rozhodnutí, která svým návrhem napadal. Ústavní soud proto vyzval navrhovatele k odstranění vad podání, k čemuž mu stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy. Současně navrhovatele upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, Ústavní soud jeho podání odmítne ve smyslu § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků, návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula (v úterý 29. září 2009) a navrhovatel k výzvě Ústavního soudu vytýkané vady neodstranil. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 2. října 2009

František Duchoň soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací