Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

I. ÚS 2726/09

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 2. 12. 2009Zpravodaj: Janů IvanaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:1.US.2726.09.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS Ústí nad Labem SOUD - OS LitoměřicíchNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 21. 10. 2009

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Ivanou Janů ve věci ústavní stížnosti stěžovatele J. R., zastoupeného JUDr. Jiřím Knoppem, advokátem, se sídlem [adresa] proti rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 17. 6. 2009, č. j. 10 Co 8/2008-83, a proti rozsudku Okresního soudu v Litoměřicích ze dne 30. 10. 2007, č. j. 14 C 98/2005-68, za účasti Krajského soudu v Ústí nad Labem a Okresního soudu v Litoměřicích, jako účastníků řízení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

I. Stěžovatel se ústavní stížnosti domáhal zrušení výše uvedených rozhodnutí, kdy rozsudkem Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 17. 6. 2009, č. j. 10 Co 8/2008-83, byl potvrzen výrok I. a změněny výroky II. a III. rozsudku Okresního soudu v Litoměřicích ze dne 30. 10. 2007, č. j. 14 C 98/2005-68.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje; takovým prostředkem se rozumí řádný opravný prostředek, mimořádný opravný prostředek, vyjma návrhu na obnovu řízení, a jiný procesní prostředek k ochraně práva, s jehož uplatněním je spojeno zahájení soudního, správního nebo jiného právního řízení. Z vyžádaného soudního spisu vyplývá, že napadené rozhodnutí bylo stěžovateli doručeno dne 20. 8. 2009. Posledním dnem lhůty pro podání ústavní stížnosti tak bylo pondělí 19. 10. 2009. Vzhledem k tomu, že stěžovatel podal ústavní stížnost k poštovní přepravě dne 20. 10. 2009, je jeho ústavní stížnost podána opožděně. Z těchto důvodů Ústavní soud odmítl ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, a to jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho projednání tímto zákonem. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 2. prosince 2009 Ivana Janů, v.r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací