Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady2× citováno

Spisová značka

I. ÚS 2860/07

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 24. 1. 2008Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:1.US.2860.07.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: ostatní (nezařaditelné)Podání: 6. 11. 2007

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele J. K. ml., zastoupeného advokátkou JUDr. Zuzanou Gerykovou se sídlem [adresa] na zrušení Jednacího řádu Zastupitelstva Ústeckého kraje ze dne 26. 9. 2007, nebo jeho jednotlivých ustanovení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel v ústavní stížností tvrdí, že postupem týkajícím se splnění (formálně písemných) podmínek k vystoupení občana k projednávaným bodům jednaní zastupitelstva kraje, jež jsou uvedena v napadeném Jednacím řádu Zastupitelstva Ústeckého kraje, resp. v jeho jednotlivých ustanoveních, jsou úmyslně poškozování občané kraje a stěžovatel sám. Uvedený postup odporuje Ústavě ČR a Listině základních práv a svobod.

Dne 12. 11. 2007 byl stěžovatel, který nebyl zastoupen advokátem, vyzván k odstranění vad této ústavní stížnosti s poučením, že stížnost bude odmítnuta, pokud neodstraní vady do 20 dnů od doručení této výzvy. Stěžovateli byla k zastoupení v souzené věci rozhodnutím České advokátní komory ze dne 19. 11. 2007, č.j. 2666/07, určena výše uvedená advokátka JUDr. Zuzana Geryková. Advokátka dopisem ze dne 30. 11. 2007 (doručeném dne 3. 12. 2007) požádala Ústavní soud o prodloužení lhůty k odstranění vad návrhu zahájeného řízení do 14. 1. 2008, neboť výše uvedená lhůta (která končila dne 3. 12. 2007) jí neumožňuje seznámit se všemi materiály, vyhodnotit je, ústavní stížnost doplnit a přepracovat.

Ústavní soud dopisem ze dne 13. 12. 2007 (doručeném dne 17. 12. 2007) prodloužil právní zástupkyni stěžovatele lhůtu k odstranění vad ústavní stížnosti do 14. 1. 2008. Současně ji upozornil, že nebudou-li vady návrhu v uvedené lhůtě odstraněny, bude ústavní stížnost odmítnuta.

Vady návrhu ani v uvedené prodloužené lhůtě odstraněny nebyly.

Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

Podmínky tohoto ustanovení jsou splněny, neboť lhůta k odstranění vad návrhu uplynula marně.

Proto soudce zpravodaj ústavní stížnost odmítl.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. ledna 2008

Vojen Güttler soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací