Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

I. ÚS 298/06

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 12. 7. 2006Zpravodaj: Duchoň FrantišekTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2006:1.US.298.06
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FOPodání: 16. 5. 2006Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Plný text

Ústavní soud rozhodl dnešního dne soudcem Františkem Duchoněm ve věci ústavní stížnosti stěžovatele Ing. V. G., t a k t o : Ústavní stížnost se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Dne 16. 5. 2006 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání Ing. V. G. (dále jen "stěžovatel"), kterým si stěžoval na údajnou nezákonnost jednání, právní chyby a vady v trestních řízeních, která jsou proti jeho osobě vedena u Okresního soudu Brno - venkov pod sp. zn. 12 T 563/2003 a sp. zn. 3 T 74/2004.

Vzhledem k tomu, že uvedené podání nesplňovalo náležitosti návrhu na zahájení řízení podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání tak, aby splňovalo požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení výzvy. Výzva obsahovala poučení, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 31. 5. 2006. Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská lhůta, určená k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, marně uplynula dne 30. 6. 2006. Výzvou vytýkané vady návrhu na zahájení řízení nebyly odstraněny ani do dnešního dne, a proto soudce zpravodaj návrh, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl. P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. července 2006

František Duchoň soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací