Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

I. ÚS 3614/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 5. 6. 2012Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2012:1.US.3614.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS OstravaNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 2. 12. 2011

Související judikatura

  • Cituje:I. ÚS 3128/11

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele K. P., zastoupeného JUDr. Tomášem Dudou, advokátem se sídlem [adresa] Ostrava - Zábřeh, proti usnesení Krajského soudu v Ostravě ze dne 23. srpna 2011 č. j. 3Nt 10/2011-820, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel se ústavní stížností domáhá zrušení v záhlaví citovaného rozhodnutí, neboť má za to, že jím byla porušena jeho základní subjektivní práva a svobody.

Ústavní soud si vyžádal spis Okresního soudu v Olomouci, sp. zn. 5T 230/2008. Zjistil následující.

Dne 18. 10. 2011 doručil stěžovatel Ústavnímu soudu podání, jež bylo zaevidováno pod sp. zn. I ÚS 3128/11 a jež bylo hodnoceno tak, že ani po formální ani po obsahové stránce nesplňuje náležitosti návrhu ve smyslu zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Proto bylo v souladu s § 41 písm. a) právě citovaného zákona dne 20. 10. 2011 odloženo.

Dne 2. 12. 2011 doručil stěžovatel prostřednictvím svého právního zástupce Ústavnímu soudu další podání k ústavní stížnosti, jež sám stěžovatel rubrikoval shora citovanou sp. zn. I ÚS 3128/11 a jež Ústavní soud zaevidoval jako podání nové pod sp. zn. I ÚS 3614/11. Předchozí podání ze dne 18. 10. 2011 bylo totiž vyřízeno odložením (viz shora).

Ze stěžovatelova podání ze dne 2. 12. 2011 je mimo jiné patrné, že brojí proti usnesení Krajského soudu v Ostravě ze dne 23. 8. 2011 č. j. 3 Nt 10/2011-820. Toto usnesení bylo jak stěžovateli, tak i všem ostatním (včetně vězeňské služby) doručeno dne 22. 9. 2011 (srovnej číslo listu 822 spisu Okresního soudu v Olomouci, sp. zn. 5T 230/2008). Z toho plyne, že zákonná lhůta k podání ústavní stížnosti v trvání 60 dnů uplynula stěžovateli v pondělí dne 21. 11. 2011. Ústavní stížnost však byla dána k poštovní přepravě teprve dne 1. 12. 2011, tedy opožděně (§ 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu). Proto Ústavnímu soudu nezbylo než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. června 2012

Vojen Güttler soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací