Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

I. ÚS 530/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 29. 11. 2005Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:1.US.530.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 21. 9. 2005Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Plný text

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatelek J. H. st., J. H. ml. a B. H., proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích č.j. 19 Co 757/2005-339 ze dne 2. 6. 2005, t a k t o :

Ústavní stížnost se odmítá.

O d ů v o d n ě n í :

Ústavní stížností brojí stěžovatelky proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích č.j. 19 Co 757/2005-339 ze dne 2. 6. 2005. Napadeným rozhodnutím bylo podle jejich názoru porušeno jejich základní právo na právní pomoc v řízení před soudy ve smyslu čl. 37 odst. 2 Listiny základních práv a svobod (dále jen "Listina").

Ústavní stížnost však nesplňovala náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Proto byly stěžovatelky vyzvány k odstranění vad podání, které byly ve výzvě specifikovány, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení příslušné výzvy. Výzva k odstranění vad podání byla stěžovatelkám doručena dne 20. 10. 2005. Lhůta k odstranění vad skončila v sobotu dne 19. 11. 2005. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na sobotu, je podle § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 o.s.ř. posledním dnem lhůty nejbližší následující pracovní den, tedy pondělí 21. 11. 2005.

Protože stěžovatelky neodstranily vady podání ve stanovené lhůtě, nezbylo Ústavnímu soudu než ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. listopadu 2005

Vojen Güttler soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací