Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty - § 43/1/b)

Spisová značka

I. ÚS 581/06

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 11. 10. 2006Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2006:1.US.581.06.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 28. 8. 2006

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti J. J., proti usnesení Krajského soudu v Praze ze dne 18.5.2006, čj. 29 Co 264/2006-57, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností, podanou k poštovní přepravě dne 25.8.2006 a doručenou Ústavnímu soudu dne 28.8.2006, se stěžovatel domáhal zrušení uvedeného usnesení Krajského soudu v Praze s poukazem na to, že je jím diskriminován.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu") lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon k ochraně jeho práva poskytuje. Ze sdělení Okresního soudu v Příbrami, doručeného Ústavnímu soudu dne 18.9.2006 se zjišťuje, že napadené usnesení Krajského soudu v Praze bylo stěžovateli doručeno dne 12.6.2006. Konec lhůty k podání ústavní stížnosti připadl na den 11.8.2006. Ústavní stížnost tedy stěžovatel podal po lhůtě stanovené k její podání zákonem.

Ústavnímu soudu proto nezbylo, než stížnost stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písmeno b) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 11. října 2006 Vojen Güttler v.r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací