Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

I. ÚS 640/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 21. 3. 2011Zpravodaj: Wagnerová EliškaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:1.US.640.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - MS Brno SOUDNÍ EXEKUTOR - Brno-venkovNapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí jinéPodání: 2. 3. 2011

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 21. března 2011 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení soudcem zpravodajem Eliškou Wagnerovou ve věci ústavní stížnosti B. G., směřující proti "rozhodnutí Městského soudu v Brně č. j. 17 C 135/2009, usnesení Městského soudu v Brně č. j. 64 EXE 1808/10 a rozhodnutí Exekutorského úřadu Brno-venkov č. j. 137 EX 13918/10, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Dne 2. 3. 2011 bylo Ústavnímu soudu doručeno stručné podání stěžovatelky, v němž se domáhala zrušení v záhlaví citovaných rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že toto podání vykazovalo jak obsahové (absence ústavněprávně relevantní argumentace a konkrétní argumentace porušení ústavně garantovaných základních práv či svobod), tak formální vady (stěžovatelka nebyla právně zastoupena a k podání nebyla přiložena kopie rozhodnutí, na něž text návrhu odkazuje), byla stěžovatelka přípisem ze dne 4. 3. 2011 vyzvána k jejich odstranění, a to ve lhůtě 7 dnů ode dne doručení této výzvy Ústavního soudu s výslovným poučením, že neodstraní-li vady v této lhůtě, bude její návrh odmítnut.

Jak soudce zpravodaj z poštovní dodejky zjistil, byla citovaná výzva stěžovatelce doručena dne 11. 3. 2011, takže lhůta určená k odstranění vad uplynula dne 18. 3. 2011, přičemž ani dne 21. 3. 2011 informační systém Ústavního soudu neevidoval žádné další podání stěžovatelky.

Za této situace, kdy stěžovatelka výzvě k odstranění vad v určené lhůtě nevyhověla, nezbylo soudci zpravodaji než návrh mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků dle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, usnesením odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 21. března 2011

Eliška Wagnerová soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací