Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

I. ÚS 796/04

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 12. 4. 2005Zpravodaj: Güttler VojenTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:1.US.796.04
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 23. 12. 2004Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Plný text

Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti stěžovatele M.Š., proti rozhodnutí Okresního soudu ve Zlíně, č.j. 17 Nc 105/2001-7 a sp. zn. 6 C 18/2003, t a k t o :

Ústavní stížnost se odmítá.

O d ů v o d n ě n í :

Ústavní stížností se stěžovatel domáhal přezkoumání v záhlaví označených rozhodnutí, kterými mu byla podle jeho názoru způsobena škoda a byla poškozena jeho dobrá pověst.

Protože podaný návrh nesplňoval všechny náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván v souladu s ustanovením § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 20 dnů.

Výzva k odstranění vad návrhu, která byla stěžovateli zaslána na v podaní uvedenou adresu, doporučeným dopisem bez poučení, byla vrácena Ústavnímu soudu jako nevyžádaná. Po ověření adresy stěžovatele v Centrální evidenci obyvatel byla stěžovateli zaslána nová výzva k odstranění vad, a to doporučeným dopisem s určením do vlastních rukou a s poučením, že nebude-li uložená zásilka vyzvednuta nebo bude vyzvednuta po uplynutí lhůty 10 dnů ode dne uložení, považuje se desátý den po uložení zásilky za den doručení písemnosti v ní obsažené. Zásilka byla uložena na poště dne 8. 3. 2005. Podle § 50c odst. 4 o.s.ř. se považuje poslední den uvedené lhůty za den doručení, bez ohledu, že adresát se o zásilce nedozvěděl. V předmětné věci nastoupila fikce doručení dne 18. 3. 2005. Tímto dnem počala rovněž plynout lhůta k odstranění vad, stanovená v doručované výzvě. Lhůta k odstranění vad skončila ve čtvrtek 7. 4. 2005.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

Poučení : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. dubna 2005

JUDr. Vojen Güttler v.r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací