Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

II. ÚS 1038/14

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 25. 3. 2014Zpravodaj: Rychetský PavelTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2014:2.US.1038.14.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - NSSNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 18. 3. 2014

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Pavlem Rychetským o ústavní stížnosti stěžovatele P. Č., proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu sp. zn. 2 As 89/2013 ze dne 13. prosince 2013, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel ústavní stížností jím samotným sepsanou napadl shora označený rozsudek Nejvyššího správního soudu.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě dvou měsíců od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. Ústavní soud připomíná, že jde o lhůtu kogentní, jejíž nedodržení nelze prominout. Jak Ústavní soud ověřil dotazem u Nejvyššího správního soudu, napadené rozhodnutí bylo stěžovateli doručeno dne 23. prosince 2013. Zásilka obsahující návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem byla k poštovní přepravě podána dne 17. března 2014. Vzhledem k tomu, že lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula již dne 24. února 2014, byla předmětná ústavní stížnost podána opožděně. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost odmítnout mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. března 2014

Pavel Rychetský v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací