Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

II. ÚS 1430/12

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 5. 6. 2012Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2012:2.US.1430.12.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - PODotčený orgán: SOUDNÍ EXEKUTOR - Dolanský PavelNapadený akt: jiný zásah orgánu veřejné mociPodání: 18. 4. 2012

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem o ústavní stížnosti občanského sdružení Česká účetní rada, se sídlem [adresa]

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

1. Dne 16. dubna 2012 podala stěžovatelka k poštovní přepravě ústavní stížnost, týkající se exekuce prováděné soudním exekutorem Mgr. P. D., na návrh obchodní společnosti Rocco a. s.

2. Podání evidentně nebylo sepsáno advokátem, ani k němu nebyla přiložena plná moc zmocněnému advokátovi. Z podání není zcela zřejmé, co je předmětem ústavní stížnosti a čeho se stěžovatelka domáhá, tedy jaké ústavně zaručené základní právo nebo svoboda měly být porušeny a čím konkrétně, není zcela jasné, zda se něčeho domáhá proti některému z rozhodnutí vydaných orgány veřejné moci v exekučním řízení, anebo nějakého konkrétního postupu soudního exekutora. K podání nebyly přiloženy kopie případně napadených rozhodnutí.

3. Tyto vady ve svém komplexu brání věcnému projednání ústavní stížnosti.

4. Proto byla stěžovatelka vyzvána k odstranění uvedených vad v dodatečné třicetidenní lhůtě s upozorněním, že pokud vady nebudou odstraněny, bude ústavní stížnost odmítnuta. Tato lhůta však marně uplynula v pondělí dne 28. května 2012.

5. Ústavní soud tedy mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl ústavní stížnost pro neodstranění vytknutých vad ve stanovené lhůtě, a to podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. června 2012

Jiří Nykodým, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací