Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

II. ÚS 2363/07

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 14. 11. 2007Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2007:2.US.2363.07.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 11. 9. 2007

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem ve věci podání stěžovatelky Ing. H. M., bez právního zastoupení, směřujícímu proti usnesení Nejvyššího soudu ČR ze dne 3. července 2007, č. j. 21 Cdo 2862/06-48, a dále proti všem rozhodnutím vydaným v řízení sp. zn. 66 C 2/2005, a sp. zn. 32 C 131/01, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 11. září 2007 podání stěžovatelky, v němž namítá nesrovnalosti v soudním řízení vedeném u Městského soudu v Praze, které se týká její věci. Konkrétně namítá porušení práva na přístup k soudu, rozpor s právním státem a porušení práva na spravedlivý proces.

Podání stěžovatelky, které Ústavní soud obdržel prostřednictvím Městského soudu v Praze, nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Stěžovatelka zejména nebyla právně zastoupena dle § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, a podání nesplňovalo ani další požadované náležitosti (např. podání neobsahovalo rozhodnutí o posledním opravném prostředku; nebylo z něj zřejmé, čeho přesně se stěžovatelka domáhá atd.). Ústavní soud proto vyzval stěžovatelku k odstranění vad podání, k čemuž jí stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy. Současně Ústavní soud stěžovatelku upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, Ústavní soud její podání odmítne ve smyslu § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelce doručena dne 3. října 2007.

Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula (nejpozději v pátek 2. listopadu 2007), a stěžovatelka k výzvě Ústavního soudu vytýkané vady neodstranila. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona).

V Brně dne 14. listopadu 2007

Jiří Nykodým, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací