Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

II. ÚS 2451/12

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 23. 8. 2012Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2012:2.US.2451.12.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS Ústí nad LabemNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 28. 6. 2012

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem o ústavní stížnosti M. M., proti usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem - pobočka v Liberci č. j. 36 Co 131/2012-27 ze dne 22. května 2012, za účasti Krajského soudu v Ústí nad Labem - pobočka v Liberci, jako účastníka řízení, a obchodní společnosti ZANA invest a. s., se sídlem [adresa] Praha, jako vedlejší účastnice řízení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

1. Ústavní stížností podanou k poštovní přepravě dne 27. června 2012 se stěžovatel domáhá zrušení v záhlaví označeného rozhodnutí.

2. Podání evidentně nebylo sepsáno advokátem, ani k němu nebyla přiložena plná moc zmocněnému advokátovi. V ústavní stížnosti není vůbec tvrzeno, jaké ústavně zaručené základní právo stěžovatele mělo být porušeno, čím konkrétně, a čeho se stěžovatel domáhá. Podání ani nebylo předloženo v dostatečném počtu stejnopisů.

3. Proto byl stěžovatel dopisem ze dne 3. července 2012 vyzván k odstranění uvedených vad ústavní stížnosti ve třicetidenní lhůtě s upozorněním, že pokud v uvedené lhůtě nebudou vady odstraněny, bude ústavní stížnost odmítnuta. Takto stanovená lhůta však marně uplynula dne 10. srpna 2012.

4. Protože ústavní stížnost není věcně projednatelná a stěžovatel přes výzvu neodstranil ve stanovené lhůtě vady bránící jejímu projednání, byla ústavní stížnost mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítnuta podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. srpna 2012

Jiří Nykodým, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací