Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníZastaveno

Spisová značka

II. ÚS 2896/07

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 9. 1. 2008Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:2.US.2896.07.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - PONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 12. 11. 2007

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Jiřího Nykodýma a soudců Stanislava Balíka a Dagmar Lastovecké o ústavní stížnosti stěžovatele BENet Praha, spol. s r. o., se sídlem [adresa] zastoupení, směřující proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 8. srpna 2007, č. j. 11 Co 168/2007-78, takto:

Výrok

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění

Stěžovatel se podanou ústavní stížností domáhal zrušení v záhlaví uvedeného usnesení, jímž bylo potvrzeno usnesení Obvodního soudu pro Prahu 1 ze dne 11. dubna 2007, č. j. 18 C 57/2006-67, v řízení o zaplacení částky 60.076 Kč. Ústavní stížnost nesplňovala náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"); stěžovatel zejména nebyl právně zastoupen a ústavní stížnost nebyla vůbec odůvodněna. Ústavní soud proto vyzval stěžovatele k odstranění vad podání, k čemuž mu stanovil lhůtu 15 dnů od doručení výzvy. Ještě před uplynutím této lhůty zaslal dne 20. prosince 2007 stěžovatel faxem Ústavnímu soudu přípis, který následně doplnil písemným podáním zaslaným poštou, jímž výše uvedenou ústavní stížnost vzal zpět.

Na základě § 77 zákona může stěžovatel vzít ústavní stížnost zpět do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě. Stěžovatel této možnosti využil, když svoji ústavní stížnost prostřednictvím svého právního zástupce vzal dopisem ze dne 20. prosince 2007 zpět. Proto Ústavní soud rozhodl tak, jak je ve výroku uvedeno.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona).

V Brně dne 9. ledna 2008

Jiří Nykodým, v. r. předseda senátu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací