Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

II. ÚS 3142/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 13. 1. 2009Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:2.US.3142.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - PODotčený orgán: SOUD - NSS SOUD - MS Praha FINANČNÍ ÚŘAD / ŘEDITELSTVÍ - FÚ Praha 2Napadený akt: rozhodnutí souduPodání: 23. 12. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (2) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem o ústavní stížnosti obchodní společnosti Advantel, a. s., se sídlem [adresa] Praha, zastoupené JUDr. Ing. Danielem Srncem, advokátem, se sídlem v [adresa] proti rozsudku Nejvyššího správního soudu č. j. 5 Aps 2/2008-172 ze dne 25. září 2008 a rozsudku Městského soudu v Praze č. j. 6 Ca 295/2005-110 ze dne 16. listopadu 2007, za účasti 1) Nejvyššího správního soudu a 2) Městského soudu v Praze, jako účastníků řízení, a Finančního úřadu pro Prahu 2, jako vedlejšího účastníka řízení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

1. Ústavní stížností podanou k poštovní přepravě dne 22. prosince 2008 se stěžovatel domáhá zrušení v záhlaví uvedených rozsudků, dále vyslovení, že jimi bylo porušeno jeho základní právo na spravedlivý proces podle čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, a konečně vrácení věci Městskému soudu v Praze k dalšímu řízení.

2. Ještě předtím, než se Ústavní soud může věcně zabývat podanou ústavní stížností, je vždy nejprve povinen přezkoumat splnění zákonem stanovených formálních (procesních) podmínek.

3. Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě šedesáti dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. Tím byl v posuzovaném případě nepochybně rozsudek Nejvyššího správního soudu, který je napadán. Stěžovatelka v ústavní stížnosti tvrdí, že tento rozsudek byl jejímu právnímu zástupci doručen dne 20. října 2008. Dotazem na Městský soud v Praze Ústavní soud zjistil, že tomu tak skutečně bylo. S ohledem na to 60denní lhůta k podání ústavní stížnosti marně uplynula v pátek dne 19. prosince 2008. Ústavní stížnost však byla podána k poštovní přepravě až dne 22. 12. 2008

4. Ze shora vyložených důvodů byla tedy ústavní stížnost mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítnuta podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání zákonem.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 13. ledna 2009

JUDr. Jiří Nykodým, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací