Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty - § 43/1/b)

Spisová značka

II. ÚS 628/04

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 20. 1. 2005Zpravodaj: Lastovecká DagmarTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:2.US.628.04
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 8. 11. 2004Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Plný text

II.ÚS 628/04

Česká republika USNESENÍ Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl ve věci návrhu R. B., zastoupeného JUDr. Z. L., advokátem AK se sídlem [adresa] proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 28. 7. 2004, č. j. 5 Co 1548/2004 - 57,

t a k t o :

Návrh se o d m í t á.

O d ů v o d n ě n í

Dne 5. 11. 2004 byl podán k poštovní přepravě a adresován Ústavnímu soudu návrh stěžovatele, jímž se domáhá zrušení shora citovaného rozhodnutí krajského soudu, kterým byl změněn rozsudek soudu prvního stupně ve výroku o náhradě nákladů řízení a rozhodnuto o nákladech odvolacího řízení. Stěžovatel tvrdí, že tímto pravomocným rozhodnutím bylo porušeno jeho ústavně zaručené základní právo zakotvené v ustanovení čl. 36 Listiny základních práv a svobod. Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. U Okresního soudu ve Strakonicích Ústavní soud ověřil, že napadené usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích, které je v dané věci rozhodnutím o posledním procesním prostředku ve smyslu citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu, bylo právnímu zástupci stěžovatele JUDr. Z. L. doručeno dne 2. 9. 2004. Poslední den zákonné lhůty tedy připadl na den 1. 11. 2004. Z uvedených skutečností vyplývá, že ústavní stížnost byla podána po zákonem stanovené lhůtě, kterou však Ústavní soud nemůže prodloužit ani prominout, jelikož se jedná o lhůtu kogentní. Ústavnímu soudu proto nezbylo než návrh podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu mimo ústní jednání odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně 20. ledna 2005 JUDr. Dagmar Lastovecká soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení: E. Kameníková

Ref.:

Doručit do vlastních rukou:

- právní zástupce stěžovatele 2x - Krajský soud v Českých Budějovicích

Přílohy ponechat ve spise

Po vrácení ZPL vyznačit v rejstříku a spis založit

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací