Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

II. ÚS 652/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 29. 6. 2011Zpravodaj: Nykodým JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:2.US.652.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - PODotčený orgán: STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ - KSZ Praha STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ - OSZ NymburkNapadený akt: rozhodnutí jinéPodání: 3. 3. 2011

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (2) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem o ústavní stížnosti 1) D. B. a 2) obchodní společnosti Blažek Glass s. r. o., se sídlem [adresa] zastoupených Mgr. Milošem Hrdinou, advokátem, se sídlem v [adresa] proti usnesení státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Praze č. j. 2 KZT 1310/2008-20 ze dne 28. prosince 2010, a usnesení Okresní státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství v Nymburce sp. zn. 1 ZT 445/2008 ze dne 8. listopadu 2010, za účasti 1) Krajského státního zastupitelství v Praze a 2) Okresního státního zastupitelství v Nymburce, jako účastníků řízení, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

1. Ústavní stížností podanou k poštovní přepravě dne 2. března 2011 se stěžovatelé domáhali zrušení v záhlaví označených rozhodnutí. Z nich bylo usnesením okresní státní zástupkyně zastaveno trestní stíhání Ing. J. T. pro trestný čin porušování průmyslových práv podle § 151 trestního zákona, a usnesením krajského státního zástupce byla jako nedůvodná zamítnuta stížnost obou stěžovatelů.

2. K ústavní stížnosti byly přiloženy zcela zjevně pouhé kopie plných mocí a nikoliv jejich originály, ačkoliv plná moc nepatří mezi listiny, které lze přiložit toliko v kopii [srov. § 72 odst. 6 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon")]. Sama ústavní stížnost postrádala tvrzení, jaká konkrétní základní práva nebo svobody měla být porušena a čím. Proto byli stěžovatelé skrze svého zástupce vyzváni, aby tyto vady ve třicetidenní lhůtě odstranili a se současným upozorněním, že jinak bude ústavní stížnost odmítnuta. Takto stanovená lhůta však marně uplynula v pondělí dne 20. června 2011.

3. Ústavní soud proto ústavní stížnost mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona pro neodstranění vytknutých vad ve stanovené lhůtě.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. června 2011

Jiří Nykodým, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací