Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníZastaveno odmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)1× citováno

Spisová značka

II. ÚS 705/04

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 14. 4. 2005Zpravodaj: Balík StanislavTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:2.US.705.04
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 23. 12. 2004Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranuSenát: JUDr. Jiřího Nykodýma (předseda), JUDr. PhDr. Stanislava Balíka, JUDr. Dagmar Lastovecké

Související judikatura

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Plný text

Ústavní soud rozhodl v senátě složeném z předsedy senátu JUDr. Jiřího Nykodýma a soudců JUDr. PhDr. Stanislava Balíka a JUDr. Dagmar Lastovecké o ústavní stížnosti stěžovatelů 1) B. V. a 2) J. V., ze dne 22. 12. 2004, t a k t o :

Řízení o ústavní stížnosti stěžovatele 1) se z a s t a v u j e . II. Ústavní stížnost stěžovatelky 2) se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í : Ústavní stížností, která byla podána k poštovní přepravě dne 22. 12. 2004, napadli stěžovatelé postup Nejvyššího soudu ČR v řízení, vedeném pod sp. zn. 30 Cdo 304/04. Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jejich návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) výše citovaného zákona odmítnut. Přípis byl však řádně doručen pouze stěžovateli 1). Ten na výzvu reagoval tím, že přípisem ze dne 29. 1. 2005 vzal ústavní stížnost zpět. Ústavní soud dle ustanovení § 77 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, řízení zastavil, tak jak je uvedeno ve výroku I. tohoto usnesení. V přípisu se stěžovatel 1) zmiňuje o tom, že návrh bere zpět i jeho matka, stěžovatelka 2), přípis ze dne 29. 1. 2005 nicméně stěžovatelka 2) nepodepsala. Přípisem ze dne 8. 2. 2005 se proto Ústavní soud stěžovatelky 2) dotázal, zda i ona bere návrh zpět, a pro případ, že na svém původním návrhu i nadále trvá, znovu stěžovatelku vyzval k odstranění vytčených vad podání v nové lhůtě 20 dnů od doručení přípisu. Ústavní soud konstatuje, že dne 10. 3. 2005 uplynula lhůta, kterou určil k odstranění vytčených vad podání, aniž by stěžovatelka na přípis jakkoli reagovala. Za situace, kdy stěžovatelka 2) i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranila, nezbylo Ústavnímu soudu, než její návrh výrokem II. odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů. P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 14. dubna 2005

JUDr. Jiří Nykodým, v.r. předseda senátu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací