Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty - § 43/1/b)

Spisová značka

III. ÚS 100/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 23. 3. 2005Zpravodaj: Holländer PavelTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:3.US.100.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 23. 2. 2005Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků řízení dne 23. března 2005 o ústavní stížnosti Z. S.,zastoupeného JUDr. Petrem Andrisem, advokátem se sídlem [PSČ obec] 7, Strojnická 11, proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2 sp. zn. 2 T 92/2003 ze dne 18. 8. 2004 a usnesení Městského soudu v Praze sp. zn. 8 To 494/2004 ze dne 21. 10. 2004, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel se svou stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 23. 2. 2005 a k přepravě - jak patrno z razítka poštovního úřadu pro Prahu 7 - předanou dne 22. 2. 2005, domáhá z důvodů podrobně v ní rozvedených zrušení rozhodnutí obecných soudů v záhlaví označených.

Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Obvodního soudu pro Prahu 2, doloženým fotokopií poštovních dodejek, bylo druhé z označených rozhodnutí - usnesení Městského soudu v Praze ze dne 21. 10. 2004, (jímž bylo zamítnuto odvolání stěžovatele proti prvému z označených rozhodnutí - rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2), doručeno stěžovateli dne 21. 12. 2004 a téhož dne bylo doručeno i jeho obhájci. Dnem následujícím po uvedeném datu tak stěžovateli počala běžet zákonná lhůta 60ti dnů, uvedená v ust. § 72 odst. 3 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, která uplynula, s přihlédnutím k tomu, že její poslední den připadl na sobotu (§ 57 odst. 2 věta druhá o. s. ř.) dnem 21. 2. 2005. Jestliže tedy stěžovatel, jak shora uvedeno, podal ústavní stížnost teprve dne 22. 2. 2005, stalo se tak po uplynutí uvedené lhůty, zákonem stanovené pro její podání, a proto tato musela být jako opožděná podle § 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnuta.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. března 2005

JUDr. Pavel Holländer soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací