Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

III. ÚS 164/06

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 27. 3. 2006Zpravodaj: Musil JanTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2006:3.US.164.06
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 2. 2. 2006Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 27. března 2006 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků ve věci návrhu J. Z. takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

V návrhu, doručeném Ústavnímu soudu dne 2. 2. 2006, navrhovatel uvedl, že podává "stížnost na rozsudky Krajského soudu v Brně, pobočka ve Zlíně a Okresního soudu ve Zlíně (sp. zn. 14 Nc 407/2002 a č. j. 59 Co 5/2005-345)". Podaný návrh vykazoval vady ve smyslu příslušných ustanovení zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), proto Ústavní soud vyzval navrhovatele k odstranění vad podání s písemným poučením o náležitostech návrhu ve smyslu ustanovení § 34 a 72 zákona o Ústavním soudu, o povinnosti právního zastoupení podle ustanovení § 29, § 30 odst. 1 a o náležitostech plné moci advokáta k zastupování před Ústavním soudem (§ 31 odst. 2 zákona o Ústavním soudu). K odstranění vad podání byla navrhovateli stanovena 30denní lhůta ode dne obdržení výzvy s poučením, že v případě neodstranění vad podání ve stanovené lhůtě bude návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut. Písemnou výzvu spolu s poučením převzal navrhovatel dne 16. 2. 2006. Lhůta k odstranění vad podání uplynula dne 20. 3. 2006. Protože navrhovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil, Ústavní soud návrh z tohoto důvodu odmítl [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. března 2006

JUDr. Jan Musil soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací