Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

III. ÚS 2391/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 26. 10. 2009Zpravodaj: Mucha JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:3.US.2391.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - PODotčený orgán: SOUD - OS Praha 5 SOUDNÍ EXEKUTOR - Praha 5 - Podkonický JurajNapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí jinéPodání: 23. 9. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (3) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl ve věci ústavní stížnosti stěžovatele Pražského stavebního bytového družstva, se sídlem [adresa] zastoupeného JUDr. Jiřím Kozákem, advokátem se sídlem [adresa] proti usnesení Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 17. 7. 2008 č. j. Nc 733/2003-292 a příkazu k úhradě nákladů exekuce ze dne 14. 5. 2008 č. j. 067 EX 1651/03-398 vydanému JUDr. Jurajem Podkonickým, Ph.D., soudním exekutorem Exekutorského úřadu Praha 5, se sídlem [adresa] Praha 6, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností ze dne 23. 9. 2008 stěžovatel napadl a domáhal se zrušení usnesení Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 17. 7. 2008 č. j. Nc 733/2003-292, jakož i jemu předcházejícího příkazu k úhradě nákladů exekuce ze dne 14. 5. 2008 č. j. EX 1651/03-398 vydaného soudním exekutorem JUDr. Jurajem Podkonickým, Ph.D., a to pro údajné porušení čl. 4, čl. 11 a čl. 36 Listiny základních práv a svobod.

Ústavní soud se nejprve zabýval tím, zda jsou splněny předpoklady meritorního projednání ústavní stížnosti (§ 42 odst. 1 a 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů; dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Podle ustanovení § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje; takovým prostředkem se rozumí řádný opravný prostředek, mimořádný opravný prostředek, vyjma návrhu na obnovu řízení, a jiný procesní prostředek k ochraně práva, s jehož uplatněním je spojeno zahájení soudního, správního nebo jiného právního řízení. V posuzované věci nutno za rozhodnutí o posledním procesním prostředku ve smyslu citovaného ustanovení považovat ústavní stížností napadené usnesení Obvodního soudu pro Prahu 5. Toto usnesení, jak Ústavní soud zjistil z vyžádaného spisu uvedeného soudu sp. zn. Nc 733/2003, bylo stěžovateli doručeno dne 22. 7. 2008. Jak dále Ústavní soud zjistil, ústavní stížnost byla podána jednak v listinné podobě k poštovní přepravě dne 23. 9. 2008, jednak v elektronické podobě prostřednictvím telefaxu téhož dne. Protože konec uvedené šedesátidenní lhůty připadl na sobotu 20. 9. 2008, stává se posledním dnem lhůty pro podání ústavní stížnosti pondělí 22. 9. 2008 (§ 57 odst. 2 věta druhá občanského soudního řádu). S ohledem na skutečnost, že ústavní stížnost byla podána až dne následujícího (tedy 23. 9. 2008), Ústavní soud ji mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků řízení usnesením podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu odmítl. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 26. října 2009

Jiří Mucha soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací