Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

III. ÚS 2405/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 27. 11. 2008Zpravodaj: Musil JanTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:3.US.2405.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - MS PrahaNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 24. 9. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 27. listopadu 2008 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků soudcem zpravodajem Janem Musilem ve věci návrhu Mgr. V. V., takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Podáním, které Ústavní soud obdržel elektronickou poštou dne 24. 9. 2008, se navrhovatel domáhá zrušení "rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým bylo potvrzeno rozhodnutí o nařízení exekuce Obvodního soudu pro Prahu 8 sp. zn. 15 Nc 7210/07 na majetek stěžovatele jako povinného".

Navrhovatel ve svém návrhu současně uvedl, že "ústavní stížnost doplní ve lhůtě pěti kalendářních dnů z důvodu svého nedobrého zdravotního stavu".

Protože tento "blanketní" návrh ve lhůtě uvedené navrhovatelem nebyl doplněn a ve stávající formě nesplňoval náležitosti a podmínky pro zahájení řízení před Ústavním soudem, vyzval soudce zpravodaj navrhovatele k odstranění vad podání s poučením o náležitostech ústavní stížnosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Navrhovatel byl v písemné výzvě rovněž upozorněn na možnost obrátit se na Českou advokátní komoru s žádostí o zajištění svého právního zastoupení v řízení před Ústavním soudem i na následky neodstranění vad návrhu ve stanovené lhůtě [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

K odstranění vad návrhu byla navrhovateli stanovena 30denní lhůta ode dne obdržení výzvy a připojeného poučení.

Zásilka určená do vlastních rukou navrhovatele obsahující výzvu spolu s poučením byla z důvodu nezastižení adresáta po předchozí výzvě uložena u provozovatele poštovních služeb dne 13. 10. 2008. Dne 31. 10. 2008 se vrátila zpět Ústavnímu soudu s poznámkou, že do konce odběrní lhůty, která skončila dne 29. 10. 2008, nebyla zásilka vyžádána.

Podle ustanovení § 50c odst. 4 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů, se považuje zásilka určená do vlastních rukou adresáta za doručenou desátý den od jejího uložení, i když si ji osoba, které byla adresována, do konce úložní doby nevyzvedla. Fikce doručení nastala dne 23. 10. 2008.

Lhůta k odstranění vad navrhovateli tak marně uplynula dne 24. 11. 2008.

Protože navrhovatel vady návrhu ve lhůtě jemu k tomu určené neodstranil, Ústavní soud návrh odmítl podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. listopadu 2008

Jan Musil v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací