Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

III. ÚS 2643/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 11. 10. 2011Zpravodaj: Holländer PavelTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:3.US.2643.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO - správce konkurzní podstaty, úpadce Zemědělského družstva Kasejovice-Smolivec v likvidaciDotčený orgán: SOUD - NS SOUD - VS Praze SOUD - KS PlzeňNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 6. 9. 2011

Související judikatura

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (2) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl dne 11. října 2011 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení o ústavní stížnosti Ing. L. M., správce konkursní podstaty úpadce Zemědělského družstva Kasejovice-Smolivec v likvidaci, zastoupeného Mgr. Blankou Morávkovou, advokátkou se sídlem v [adresa] proti usnesení Nejvyššího soudu ČR sp. zn. 29 Cdo 4432/2009 ze dne 27. 4. 2011, rozsudku Vrchního soudu v Praze sp. zn. 15 Cmo 236/2008 ze dne 6. 11. 2008 a rozsudku Krajského soudu v Plzni sp. zn. 39 Cm 18/2007 ze dne 15. 4. 2008, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 6. 9. 2011 a k poštovní přepravě - jak patrno z razítka poštovního úřadu [PSČ obec] - předanou dne 5. 9. 2011, domáhá z důvodů podrobně v ní rozvedených zrušení rozhodnutí obecných soudů v záhlaví označených.

Jak plyne z obsahu ústavní stížnosti, obsahu napadeného rozhodnutí dovolacího soudu i připojeného dopisu advokátky Mgr. M. R. ze dne 22. 6. 2011, bylo prvé ze shora označených rozhodnutí, jímž bylo odmítnuto dovolání stěžovatele proti rozsudku Vrchního soudu v Praze shora označeného, kterým byl potvrzen ve výroku o věci samé rozsudek soudu I. stupně rovněž v záhlaví označený, doručeno Mgr. M. R., v dovolacím řízení právní zástupkyni stěžovatele, dne 27. 5. 2011. Dnem následujícím po uvedeném datu tak stěžovateli počala běžet zákonná lhůta 60 dnů, uvedená v ustanovení § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dnem 26. 7. 2011. Jestliže tedy stěžovatel, jak shora uvedeno, podal ústavní stížnost teprve dne 5. 9. 2011, stalo se tak po uplynutí uvedené lhůty, zákonem stanovené pro její podání, a proto tato musela být jako opožděná podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnuta. Ke stěžovatelově žádosti o prominutí uvedené zákonné lhůty 60 dnů k podání ústavní stížnosti třeba uvést, že promeškání této lhůty Ústavní soud prominout nemůže, neboť to kogentní ustanovení § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, neumožňuje a zároveň odkázat i na judikaturu Ústavního soudu (např. rozhodnutí sp. zn. I. ÚS 244/95).

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 11. října 2011 Pavel Holländer soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací