Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

III. ÚS 2969/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 24. 10. 2011Zpravodaj: Mucha JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2011:3.US.2969.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: jiný zásah orgánu veřejné mociPodání: 5. 10. 2011

Související judikatura

  • Cituje:7 Ans 15/2010

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Muchou ve věci ústavní stížnosti navrhovatele P. Č., proti postupu orgánů veřejné moci, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Dne 5. října 2011 obdržel Ústavní soud podání, jímž navrhovatel brojil proti postupu orgánů veřejné moci s tvrzením, že bylo zasaženo do jeho ústavně zaručených základních práv.

Ústavní soud musí nejprve zkoumat, zda návrh splňuje všechny požadované náležitosti a zda jsou vůbec dány podmínky jeho věcného projednání stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Podle § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu platí, že ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku k ochraně práva. V dané věci navrhovatel sám specifikoval, že pro počátek běhu 60denní lhůty je rozhodné datum 14. července 2011, tj. den doručení rozhodnutí Nejvyššího správního soudu sp. zn. 7 Ans 15/2010 stěžovateli. Běh lhůty tedy skončil dne 12. září 2011. Ústavní stížnost byla tudíž podána opožděně, jestliže se tak stalo až 5. října 2011. Připomíná se, že zmeškání této lhůty podle konstantní judikatury Ústavního soudu nelze prominout. Ústavní soud, aniž by se zabýval meritem věci a aniž by se vyjadřoval k odůvodněnosti ústavní stížnosti, musel předložený návrh odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako opožděně podaný. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. října 2011

Jiří Mucha soudce Ústavního soudu

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací