Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

III. ÚS 3485/11

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 15. 2. 2012Zpravodaj: Kůrka VladimírTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2012:3.US.3485.11.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - KS České BudějoviceNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 21. 11. 2011

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Vladimírem Kůrkou ve věci ústavní stížnosti stěžovatele Mgr. V. N., zastoupeného JUDr. V. B., advokátem se sídlem v [adresa] proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 8. 9. 2011, č. j. 10 A 51/2011-27, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností, podanou dne 21. 11. 2011, se stěžovatel domáhá, aby Ústavní soud pro porušení jeho práva garantovaného ustanovením čl. 36 odst. 2 Listiny základních práv a svobod zrušil v záhlaví označené usnesení, jímž krajský soud zamítl návrh zástupce stěžovatele JUDr. V. B. na vydání rozhodnutí o neúčinnosti doručení usnesení ze dne 18. 7. 2011, č. j. 10 A 51/2011- 9, a "ve spojení s tím" aby zrušil i toto (doručované) rozhodnutí, jímž bylo řízení o jeho žalobě proti rozhodnutí správního orgánu zastaveno. Z vyžádaného spisu Krajského soudu v Českých Budějovicích sp. zn. 10 A 51/2011 se podává, že ústavní stížností napadené usnesení krajského soudu o zamítnutí návrhu na rozhodnutí o neúčinnosti doručení bylo zástupci stěžovatele (advokátovi JUDr. V. B., kterým je zastoupen i v řízení před Ústavním soudem) doručeno - ve smyslu ustanovení § 50 odst. 1 o. s. ř. ve spojení s § 42 a § 64 s. ř. s. - již dne 12. 9. 2011.

Podle ustanovení § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. Tato lhůta, počínající dnem 13. 9. 2011, tak zjevně uplynula přede dnem podání projednávané ústavní stížnosti (21. 11. 2011); opora pro úsudek stěžovatele, že by měla začít běžet od data pozdějšího, resp. že by se měla odvíjet od jiného okamžiku, než právě ode dne, kdy nastala výše zaznamenaná fikce doručení rozhodnutí krajského soudu, se přitom z ústavní stížnosti ani z vyžádaného procesního spisu (ani nepřímo) nepodává. V důsledku toho nezbylo než soudcem zpravodajem (mimo ústní jednání) ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu odmítnout, neboť je návrhem podaným po lhůtě stanovené tímto zákonem. Tentýž důsledek nutno vztáhnout i k event. přezkumu předcházejícího usnesení krajského soudu ze dne 18. 7. 2011 č. j. 10 A 51/2011-9, nehledě na to, že obsahově k němu stěžovatel ústavní stížnost nesměřoval, resp. námitky z jeho nesprávnosti nevznesl, sleduje jeho odstranění coby zákonem stanoveného důsledku dodatečného zaplacení soudního poplatku.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 15. února 2012

Vladimír Kůrka v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací