Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

III. ÚS 519/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 28. 2. 2006Zpravodaj: Mucha JiříTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2006:3.US.519.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 10. 10. 2005Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

ÚS 519/05 Ústavní soud rozhodl ve věci návrhu navrhovatele P.S., takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Návrhem ze dne 5. 10. 2005, označeným jako "dovolání", napadl navrhovatel rozhodnutí Okresního soudu v Chrudimi ze dne 25. dubna 1986, jímž byl navrhovatel povinen vyklidit byt v Havlíčkově ul. v Chrudimi. Návrh na vyklizení bytu však měl být podle názoru navrhovatele zamítnut s tím, že to "potvrdili dnešní členové Ústavního soudu ČR, pánové JUDr. M. Výborný a JUDr. P. Rychetský".

Návrh trpěl formálními vadami, které spočívaly v tom, že navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon o Ústavním soudu). Dále k návrhu nebyla přiložena kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 6 zákona o Ústavním soudu), návrh nebyl předložen v potřebném počtu vyhotovení a nebylo z něj patrno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 zákona o Ústavním soudu). Formální vady návrhu byly navrhovateli vytknuty výzvou Ústavního soudu (č. l. 4 spisu Ústavního soudu), kterou převzal dle doručenky 13. ledna 2006, a současně mu byla k odstranění vytknutých vad stanovena 30denní lhůta.

Navrhovatel ve svém podání, které bylo doručeno Ústavnímu soudu dne 9. února 2006, uvádí, že daná věc se odehrála v době před 20 lety, kdy nebyl ještě zřízen Ústavní soud a ani neexistoval zákon, který by mohl způsobenou křivdu napravit. Navrhovatel v tomto podání na výzvu k odstranění vad, byť ji v něm zmiňoval, nikterak nereagoval.

Za této situace, jak byla shrnuta, je zřejmé, že navrhovatel ve stanovené lhůtě (lhůta marně uplynula v pondělí dne 13. února 2006) vady svého návrhu neodstranil. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než takto vadně podaný návrh odmítnout soudcem zpravodajem pro neodstranění vytknutých vad [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 28. února 2006

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací