Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

III. ÚS 725/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 22. 5. 2008Zpravodaj: Musil JanTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:3.US.725.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 19. 3. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 22. května 2008 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků soudcem zpravodajem Janem Musilem ve věci návrhu Mgr. V. V., proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. prosince 2007 č. j. 12 Co 431/2007-74, takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Podáním, která Ústavní soud obdržel elektronickou poštou dne 19. 3. 2008, se navrhovatel domáhá zrušení rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. 12. 2007 č. j. 12 Co 431/2007-74, kterým byl potvrzen rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 13. 2. 2007 č. j. 28 C 453/2005-55, jímž byla zamítnuta žaloba navrhovatele o "určení trvání pracovního poměru".

Protože tento "blanketní" návrh nesplňoval podmínky pro zahájení řízení před Ústavním soudem, vyzval soudce zpravodaj navrhovatele k odstranění vad podání s poučením o náležitostech ústavní stížnosti stanovených zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Navrhovatel byl současně upozorněn na možnost obrátit se na Českou advokátní komoru s žádostí o zajištění právního zastoupení v řízení před Ústavním soudem.

K odstranění vad návrhu byla stěžovateli stanovena 30denní lhůta ode dne obdržení písemné výzvy spolu s poučením.

Písemnou výzvu navrhovatel převzal dne 11. 4. 2008 (viz doručenka na č. l. 4). Lhůta k odstranění vad podání tedy navrhovateli marně uplynula dne 13. 5. 2008.

S ohledem na skutečnost, že navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené neodstranil, Ústavní soud návrh odmítl podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 22. května 2008

JUDr. Jan Musil v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací