Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty1× citováno

Spisová značka

IV. ÚS 1502/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 29. 9. 2008Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:4.US.1502.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - NS SOUD - KS Ostrava SOUD - OS BruntálNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 17. 6. 2008

Související judikatura

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudkyní zpravodajkou Vlastou Formánkovou ve věci ústavní stížnosti Ing. T. V., zastoupeného JUDr. Oldřichem Mlatečkem, advokátem advokátní kanceláře se sídlem [adresa] proti usnesení Nejvyššího soudu sp. zn. 8 Tdo 1161/2007 ze dne 24. října 2007, proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě sp. zn. 6 To 110/2006 ze dne 11. dubna 2006 a proti rozsudku Okresního soudu v Bruntále č. j. 3 T 88/2001-4117 ze dne 11. února 2004, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Podáním, doručeným Ústavnímu soudu dne 17. června 2008 a doplněným podáním doručeným Ústavnímu soudu dne 1. září 2008, se stěžovatel s odkazem na porušení jeho práva na soudní ochranu a na spravedlivý proces podle čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod domáhal zrušení v záhlaví citovaných rozhodnutí. V záhlaví citovanými rozhodnutími byl stěžovatel uznán vinným ze spáchání trestného činu kuplířství podle § 204 odst. 1, 3 písm. b) trestního zákona jako spolupachatelství podle § 9 odst. 2 trestního zákona, za což mu byl uložen podle § 204 odst. 3 trestního zákona trest odnětí svobody ve výměře dvou let s podmíněným odkladem výkonu trestu odnětí svobody podle § 58 odst. 1 a § 59 odst. 1 trestního řádu na dobu v trvání dvou let a šesti měsíců a peněžitý trest ve výměře 10.000,- Kč.

Návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti musí splňovat řadu zákonem stanovených náležitostí, včetně dodržení lhůty k podání návrhu v délce 60 dnů, která podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), počíná dnem následujícím po doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který stěžovateli zákon k ochraně jeho práva poskytuje.

Ze spisu Okresního soudu v Bruntále sp. zn. 3 T 88/2001 bylo zjištěno, že usnesení Nejvyššího soudu sp. zn. 8 Tdo 1161/2007 ze dne 24. října 2007 bylo právnímu zástupci stěžovatele doručeno dne 20. března 2008 a stěžovateli dne 22. března 2008. Lhůta k podání ústavní stížnosti tak nebyla dodržena, když uplynula dne 21. května 2008 a projednávaný návrh byl podán k poštovní přepravě dne 16. června 2008 a doručen Ústavnímu soudu dne 17. června 2008.

Za této situace Ústavní soud konstatuje, že ústavní stížnost je podávána opožděně. S ohledem na výše uvedené okolnosti Ústavnímu soudu nezbylo, než postupovat podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu a na jeho základě soudkyní zpravodajkou mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh stěžovatele odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. září 2008

Vlasta Formánková soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací