Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

IV. ÚS 2064/13

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 24. 9. 2013Zpravodaj: Sládeček VladimírTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2013:4.US.2064.13.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - OS Plzeň-městoNapadený akt: ostatní (nezařaditelné)Podání: 3. 7. 2013

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků dne 24. září 2013 ve věci navrhovatele Z. C., o jeho návrhu doručeném Ústavnímu soudu prostřednictvím Okresního soudu Plzeň-město dne 3. července 2013, takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Dne 3. července 2013 obdržel Ústavní soud od Okresního soudu Plzeň-město podání Z. C., označené jako "stížnost pro porušení ústavního zákona, porušením Listiny základních práv a svobod protiprávním zasahováním do soukromí formou shromažďování a zneužití osobních údajů".

Vzhledem k tomu, že podání nesplňovalo některé náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel dne 30. července 2013 vyzván k odstranění vad návrhu, k čemuž mu byla stanovena lhůta 30 dnů. Uvedená výzva byla po uplynutí 10 denní úložní lhůty dnem 13. srpna 2013 vrácena Ústavnímu soudu s tím, že adresát nemá domovní schránku. Následně byla písemnost dne 22. srpna 2013 vyvěšena na elektronické úřední desce Ústavního soudu, přičemž sejmuta byla dne 23. září 2013. V souladu s § 50l odst. 1 občanského soudního řádu byla výzva doručena desátým dnem po vyvěšení na úřední desce. Protože navrhovatel výzvu ve stanovené lhůtě nepřevzal a vady podání neodstranil, byl jeho návrh mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků řízení podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. září 2013 JUDr. Vladimír Sládeček soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací