Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

IV. ÚS 2159/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 28. 11. 2008Zpravodaj: Židlická MichaelaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:4.US.2159.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FOPodání: 25. 8. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 28. listopadu 2008 soudcem zpravodajem Michaelou Židlickou v právní věci stěžovatele K. S., o ústavní stížnosti, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavnímu soudu bylo dne 25. 8. 2008 doručeno podání, jenž Ústavní soud posoudil dle jeho obsahu jako návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu § 72 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Dříve než se Ústavní soud mohl zabývat věcnou stránkou ústavní stížnosti, byl povinen zkoumat, zda návrh splňoval veškeré formální a obsahové náležitosti vyžadované zákonem o Ústavním soudu, přičemž shledal, že tomu tak nebylo. Stěžovatel především nerespektoval § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, jenž ukládá fyzickým a právnickým osobám povinnost být v řízení před Ústavním soudem zastoupen advokátem, což se vztahuje již na samotné sepsání ústavní stížnosti. Na existenci této vady byl stěžovatel upozorněn přípisem ze dne 11. 9. 2008, jímž mu současně byla stanovena lhůta pro její odstranění v délce 60 dnů, počínající dnem doručení výzvy. Výzva k odstranění vad podání byla stěžovateli doručena dne 23. 9. 2008, posledním dnem lhůty tak bylo pondělí 24. 11. 2008. Stěžovatel na výzvu reagoval přípisy ze dne 26. 9. 2008 a 15. 10. 2008, nicméně ani přes poučení, že Ústavní soud právní zastoupení stěžovatelů nezajišťuje a že je nutno se za tímto účelem obrátit na Českou advokátní komoru, vytýkanou vadu neodstranil. Ústavnímu soudu proto nezbylo než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 28. listopadu 2008 Michaela Židlická soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací