Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

IV. ÚS 220/10

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 17. 3. 2010Zpravodaj: Židlická MichaelaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2010:4.US.220.10.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - OS Praha 10Napadený akt: rozhodnutí souduPodání: 25. 1. 2010

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Michaelou Židlickou ve věci navrhovatele M. V., ve věci rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 10 ze dne 10. 11. 2009 č. j. 12 C 61/2009-73, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl dne 25. 1. 2010 doručen návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu ustanovení § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), směřující do věci vedené u Obvodního soudu pro Prahu 10 ze dne 10. 11. 2009 č. j. 12 C 61/2009-73. Předtím, než přistoupí k věcnému posouzení ústavní stížnosti, zkoumá Ústavní soud, zda návrh obsahuje všechny zákonem požadované náležitosti a zda jsou splněny podmínky jeho projednání stanovené zákonem o Ústavním soudu. Jednou z elementárních podmínek pro podání ústavní stížnosti je přitom obligatorní zastoupení stěžovatele advokátem. Přípisem ze dne 3. 2. 2010 byl stěžovatel o této skutečnosti zpraven, a to i přesto, že stěžovateli je již z předchozího řízení před Ústavním soudem známo, že musí být v řízení o ústavní stížnosti zastoupen advokátem. Z doručenky je zřejmé, že stěžovatel převzal tuto výzvu dne 15. 2. 2010, lhůta k odstranění vad mu tak počala plynout dne 16. 2. 2010 a skončila dne 7. 3. 2010 (neděle) resp. 8. 3. 2010.

Jelikož stěžovatel ani do dne rozhodnutí Ústavního soudu vady podání neodstranil, byla předmětná ústavní stížnost odmítnuta, a to v souladu s § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 17. března 2010

Michaela Židlická, v. r. soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací