Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

IV. ÚS 2914/13

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 24. 10. 2013Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2013:4.US.2914.13.1
Další údaje
Navrhovatel: POLITICKÁ / VOLEBNÍ STRANANapadený akt: ostatní (nezařaditelné)Podání: 23. 9. 2013

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudkyní zpravodajkou Vlastou Formánkovou ve věci ústavní stížnosti navrhovatele politické strany Aktiv nezávislých občanů, se sídlem v [adresa] zastoupeného na základě plné moci J. R., bez právního zastoupení, kterou se navrhovatel domáhal vydání rozhodnutí, "aby nám bylo umožněno doplnění kandidátní listiny tj. pondělí 23. září 2013 ve volebním kraji Praha učinit" takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní soud obdržel ústavní stížnost, kterou se navrhovatel domáhá vydání rozhodnutí, "aby nám bylo umožněno doplnění kandidátní listiny tj. pondělí 23. září 2013 ve volebním kraji Praha učinit".

Výše uvedený návrh nesplňoval náležitosti ústavní stížnosti stanovené v ustanovení § 27 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Navrhovatel zejména nebyl právně zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu), návrh nebyl předložen v patřičném počtu stejnopisů (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu) a návrh neobsahoval pravdivé vylíčení rozhodujících skutečností a o označení důkazů, jichž se navrhovatel dovolává (§ 34 odst. 1 zákona o Ústavním soudu).

Vzhledem k uvedeným okolnostem byl navrhovatel prostřednictvím jeho zástupce J. R. přípisem ze dne 16. října 2013 vyzván, aby vady návrhu odstranil. K tomu mu byla stanovena lhůta v trvání 3 dnů od doručení této výzvy. Současně byl navrhovatel poučen, že nebudou-li v uvedené lhůtě vady jeho návrhu odstraněny, bude tento návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Z doručenky je zřejmé, že výzvu k odstranění vad návrhu zástupce navrhovatele J. R. převzal dne 17. října 2013. Den následující, tedy dne 17. října 2013, počala navrhovateli běžet lhůta pro odstranění vad návrhu, která skončila v pondělí dne 21. října 2013. Navrhovatel však ve stanovené lhůtě, ani do okamžiku rozhodnutí Ústavního soudu, vady návrhu neodstranil, ani na výzvu nikterak, např. žádostí o prodloužení lhůty k odstranění vad návrhu, nereagoval.

Soudkyni zpravodajce proto nezbylo, než mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu z důvodu neodstranění vad návrhu ve lhůtě k tomu určené návrh odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. října 2013

Vlasta Formánková v.r. soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací