Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady

Spisová značka

IV. ÚS 2966/08

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 4. 2. 2009Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2009:4.US.2966.08.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 3. 12. 2008

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl soudkyní zpravodajkou Vlastou Formánkovou ve věci stěžovatelky B. H. proti blíže neuvedenému rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavnímu soudu byla dne 3. prosince 2008 doručena stížnost stěžovatelky, ve které žádala o zhodnocení jednání Obvodního soudu pro Prahu 1, který se stěžovatelkou vede spor a požaduje po ní zaplacení soudních poplatků ve výši 28 000,- Kč. Protože návrh stěžovatelky nesplňoval náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud dne 15. prosince 2008 stěžovatelku k odstranění vad podání, k výzvě přiložil poučení o nezbytných náležitostech ústavní stížnosti a určil jí lhůtu 40 dnů od doručení výzvy. Stěžovatelce byla výzva k odstranění vad podání doručena dne 17. prosince 2008.

Stěžovatelka ve stanovené lhůtě, která uplynula dne 26. ledna 2009, vady podání neodstranila.

Soudkyni zpravodajce proto nezbylo, než mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, z důvodu neodstranění vad návrhu ve lhůtě k tomu určené, návrh odmítnout. Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

V Brně dne 4. února 2009

Vlasta Formánková soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací