Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

IV. ÚS 3112/07

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 11. 3. 2008Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2008:4.US.3112.07.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 6. 12. 2007

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl soudkyní zpravodajkou Vlastou Formánkovou mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků ve věci ústavní stížnosti MUDr. J. Z., zastoupeného JUDr. Karlem Veverou, advokátem se sídlem v [adresa] směřující proti rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 20. 9. 2007, č. j. 10 Co 17/2007-151, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností, podanou podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), se stěžovatel domáhá zrušení v záhlaví uvedeného rozhodnutí, neboť se domnívá, že jím bylo porušeno jeho právo na spravedlivý proces zaručené v Listině základních práv a svobod.

Ústavní soud před tím, než přistoupí k meritornímu posouzení ústavní stížnosti zkoumá, zda ústavní stížnost splňuje zákonem požadované náležitosti a zda jsou dány podmínky jejího projednání stanovené zákonem o Ústavním soudu.

Podle ustanovení § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje; takovým prostředkem se rozumí řádný opravný prostředek, mimořádný opravný prostředek, vyjma návrhu na obnovu řízení a jiný procesní prostředek k ochraně práva, s jehož uplatněním je spojeno zahájení soudního, správního nebo jiného právního řízení

Ústavní soud si k posouzení oprávněnosti ústavní stížnosti vyžádal informaci o datu doručení ústavní stížností napadeného rozhodnutí stěžovateli. Z přípisu Okresního soudu v Teplicích ze dne 27.2.2008 se podává, že napadené rozhodnutí bylo stěžovateli, resp. jeho právnímu zástupci doručeno dne 2.10.2007.

V daném případě je evidentní, že ústavní stížnost, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 6. 12. 2007, byla podána stěžovatelem opožděně, neboť lhůta k jejímu podání marně uplynula v pondělí dne 3. 12. 2007.

S ohledem na tuto skutečnost soudkyni zpravodajce nezbylo, než ústavní stížnost stěžovatele odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 11. března 2008 Vlasta Formánková soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací