Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty

Spisová značka

IV. ÚS 3738/13

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 27. 2. 2014Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2014:4.US.3738.13.1
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FODotčený orgán: SOUD - OS Tachov SOUD - KS PlzeňNapadený akt: rozhodnutí souduPodání: 10. 12. 2013

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání, bez přítomnosti účastníků řízení, soudkyní zpravodajkou JUDr. Vlastou Formánkovou ve věci návrhu K. R., t.č. ve Věznici Praha - Ruzyně, právně zastoupeného Mgr. Pavlem Bučinou, advokátem se sídlem [adresa] směřující proti rozsudkům Okresního soudu v Tachově ze dne 22. ledna 2013, č.j. 9 T 44/2012-444, a Krajského soudu v Plzni dne 25. března 2013, č.j. 6 To 78/2013-485, takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Navrhovatel se na Ústavní soud obrátil nekvalifikovaným podáním, označeným jako "Stížnost proti rozsudku OS v Tachově č.j. 9 T 44/2012-444 pro porušení zákona.", v němž brojil i proti následnému rozhodnutí Krajského soudu v Plzni. Po výzvě k odstranění vad navrhovatel, prostřednictvím zvoleného advokáta, odstranil vady podání a zaslal kopii rozhodnutí odvolacího soudu. Tato kopie byla opatřena otiskem podacího razítkem Vězeňské služby Česká republika, Věznice Ostrov, s datem 7. května 2013.

S ohledem na tuto informaci učinil Ústavní soud dotaz u Okresního soudu v Tachově, a zjistil, že rozhodnutí odvolacího soudu bylo navrhovateli doručeno dne 13. května 2013, jeho tehdejšímu obhájci dne 6. května 2013 a státnímu zástupci dne 9. května 2013. Dovolání ve věci podáno nebylo. Podle ustanovení § 72 odstavce 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), činí lhůta k podání ústavní stížnosti dva měsíce od doručení o posledním procesním prostředku, který zákon k ochraně práv poskytuje. Konec lhůty připadl na sobotu, tato lhůta proto marně uplynula v pondělí 15. července 2013, navrhovatel však své podání k Ústavnímu soudu předal k poštovní přepravě teprve dne 9. prosince 2013. Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, je-li návrh podán po lhůtě stanovené pro jeho podání zákonem o Ústavním soudu. S ohledem na výše popsané okolnosti Ústavní soud rozhodnul tak, jak je ve výroku uvedeno. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné. V Brně dne 27. února 2014 JUDr. Vlasta Formánková v.r. soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací