Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty - § 43/1/b)

Spisová značka

IV. ÚS 408/06

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 30. 8. 2006Zpravodaj: Formánková VlastaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2006:4.US.408.06
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 12. 7. 2006Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (1) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

ČESKÁ REPUBLIKA USNESENÍ Ústavního soudu Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení soudkyní zpravodajkou JUDr. Vlastou Formánkovou ve věci návrhu P. B., zastoupen Mgr. Kamilou Klvačovou, advokátkou se sídlem [adresa] směřující proti rozhodnutí usnesením Krajského soudu v Brně ze dne 15. září 2005, č.j. 7 To 345/2005-48, a Okresního soudu Brno - venkov č.j. 12 PP 60/2005-33, takto:

Výrok

Návrh se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 12. července 2006 podání, které ovšem nesplňovalo náležitosti stanovené v ustanovení § 27 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "Zákon"). Stěžovatel nebyl právně zastoupen (§ 30 odst. 1 Zákona), nedoložil stejnopisy napadených rozhodnutí (§ 72 odst. 6 Zákona), aj. Po odstranění vad se Ústavní soud nejprve zabýval formálními náležitostmi návrhu, a proto si vyžádal kopie doručenek napadeného usnesení Krajského soudu v Brně ze dne 15. září 2005. Z doručenky adresované navrhovateli Ústavní soud shledal, že napadené rozhodnutí stížnostního soudu mu bylo doručeno dne 30. září 2005. Ustanovení § 72 odst. 3 Zákona stanoví lhůtu k podání ústavní stížnosti v trvání 60 dnů od doručení rozhodnutí, proti kterému návrh brojí. V daném případě tato lhůta marně uplynula v úterý 29. listopadu 2005. Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) Zákona soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení návrh odmítne, je-li podán po lhůtě stanovené Zákonem. V dané věci tedy nezbylo, než návrh odmítnout. Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné. V Brně dne 30. srpna 2006

JUDr. Vlasta Formánková

soudkyně zpravodajka

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací