Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

IV. ÚS 412/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 31. 8. 2005Zpravodaj: Výborný MiloslavTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:4.US.412.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 19. 7. 2005Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /rehabilitace

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 31. 8. 2005 o ústavní stížnosti Č. Ž. a M. Ž., proti usnesení Nejvyššího soudu ČR ze dne 6. 6. 2005, čj. 28 Cdo 1053/2005-180, a všech dalších rozhodnutí vydaných ve věci vedené u Okresního soudu Plzeň-sever pod sp. zn. 5 C 21/2004, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavní stížností ze dne 18. 7. 2005 se stěžovatelé domáhali zrušení shora označeného usnesení Nejvyššího soudu ČR, kterým bylo odmítnuto pro nepřípustnost jejich dovolání směřující proti rozsudku Krajského soudu v Plzni ze dne 9. 10. 2004, čj. 13 Co 737/2004-151, a navrhli zrušit i veškerá další, blíže neoznačená, rozhodnutí, která byla vydaná v jejich věci vedené u Okresního soudu Plzeň-sever pod sp. zn. 5 C 21/2004. Podle napadeného usnesení Nejvyššího soudu ČR připojeného k ústavní stížnosti jde v předmětné věci o žalobu stěžovatelů o určení vlastnictví k nemovitostem a o uložení povinnosti uzavřít smlouvu o převodu nemovitostí.

Přípisem ze dne ze dne 1. 8. 2005, doručeným stěžovatelům dne 3. 8. 2005, Ústavní soud upozornil stěžovatele, že jejich podání postrádá některé z náležitostí návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem, uvedené v ustanovení § 34 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, a vyzval je k odstranění nedostatku návrhu ve lhůtě 20 dnů. Upozornil je zároveň, že pokud by vady návrhu odstraněny nebyly, nezbude Ústavnímu soudu než návrh odmítnout.

Stěžovatelé na výzvu Ústavního soudu nereagovali a soudem stanovená lhůta marně uplynula dnem 23. 8. 2005. Ústavní soud proto ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 31. srpna 2005

JUDr. Miloslav Výborný soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací