Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)

Spisová značka

IV. ÚS 441/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 12. 10. 2005Zpravodaj: Židlická MichaelaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:4.US.441.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí správníPodání: 19. 7. 2005Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu základní práva a svobody/právo na život základní práva a svobody/zákaz mučení a ponižujícího zacházení nebo trestání

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Ústavní soud rozhodl dne 12. 10. 2005 soudcem zpravodajem Michaelou Židlickou v právní věci stěžovatele Ing. V. M., o ústavní stížnosti, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl dne 19. 7. 2005 doručen návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu § 72 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), jehož prostřednictvím se stěžovatel domáhal přezkoumání postupu Magistrátu města Plzně ve věci vyrozumění o odložení podnětu k přezkoumání rozhodnutí mimo odvolací řízení ze dne 16. 6. 2005, sp. zn. OSVZ/2750/05.

Dříve než se Ústavní soud mohl zabývat věcnou stránkou ústavní stížnosti, byl povinen zkoumat, zda návrh splňuje veškeré formální a obsahové náležitosti vyžadované zákonem o Ústavním soudu, přičemž shledal, že tomu tak není.

Stěžovatel především nerespektoval § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, jenž ukládá fyzickým a právnickým osobám povinnost být v řízení před Ústavním soudem zastoupen advokátem, což se vztahuje již na samotné sepsání ústavní stížnosti. Na existenci této vady byl stěžovatel upozorněn přípisem ze dne 18. 8. 2005, jímž mu současně byla stanovena lhůta pro její odstranění v délce 30 dnů.

Výzva k odstranění vady podání byla stěžovateli doručena dne 7. 9. 2005, lhůta stanovená za tímto účelem tedy marně uplynula dne 6. 10. 2005, a to bez toho, že by stěžovatel vytýkanou vadu odstranil. Ústavnímu soudu tedy nezbylo než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Poučení:Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. 10. 2005

Michaela Židlická soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací