Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro neodstraněné vady - § 43/1/a)1× citováno

Spisová značka

IV. ÚS 461/04

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 7. 3. 2005Zpravodaj: Židlická MichaelaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:4.US.461.04
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 27. 12. 2004Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

IV.ÚS 461/04

Česká republika USNESENÍ Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl dne 7. 3. 2005 soudcem zpravodajem JUDr. Michaelou Židlickou v právní věci stěžovatele P. W., o ústavní stížnosti proti rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě, č. j. 22 C 109/96-180, a na něj navazujícímu rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl dne 27. 12. 2004 doručen návrh na zahájení řízení, z jehož obsahu Ústavní soud dovodil, že se jedná o ústavní stížnost ve smyslu § 72 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Prostřednictvím svého podání se stěžovatel domáhal přezkumu v záhlaví uvedeného rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě a na něj navazujícího rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, neboť byl přesvědčen, že obecné soudy byly při svém rozhodování nepřípustně ovlivněny právním zástupcem protistrany.

Dříve než se Ústavní soud mohl zabývat věcnou stránkou ústavní stížnosti, byl povinen zkoumat, zda návrh splňuje veškeré formální a obsahové náležitosti, požadované zákonem o Ústavním soudu, přičemž shledal, že tomu tak není.

Stěžovatel především nerespektoval § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, jenž ukládá fyzickým a právnickým osobám povinnost být v řízení před Ústavním soudem zastoupen advokátem, což se vztahuje již na samotné sepsání ústavní stížnosti. Stěžovatel rovněž ke svému návrhu nepřiložil kopii rozhodnutí o posledním procesním prostředku, jež mu zákon k ochraně jeho práva poskytoval.

Na existenci uvedených vad byl stěžovatel upozorněn přípisem ze dne 17. 1. 2005, jímž mu současně byla stanovena lhůta pro jejich odstranění v délce 30 dnů.

Výzva k odstranění vad byla stěžovateli doručena dne 21. 1. 2005, lhůta stanovená za tímto účelem tedy marně uplynula dne 21. 2. 2005, a to bez toho, že by stěžovatel vytýkané vady odstranil. Ústavnímu soudu tedy nezbylo než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Poučení:Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. 3. 2005 JUDr. Michaela Židlická soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací