Novinka: Paragrafiq je nyní ve vašem ChatGPT a Claude. Připojit →

UsneseníOdmítnuto pro nedodržení lhůty - § 43/1/b)

Spisová značka

IV. ÚS 50/05

Soud: Ústavní soudDatum rozhodnutí: 7. 2. 2005Zpravodaj: Wagnerová EliškaTyp řízení: O ústavních stížnostechECLI:CZ:US:2005:4.US.50.05
Další údaje
Navrhovatel: STĚŽOVATEL - PO STĚŽOVATEL - FO STĚŽOVATEL - FONapadený akt: rozhodnutí soudu rozhodnutí souduPodání: 31. 1. 2005Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/ukládání povinností pouze na základě zákona

Související judikatura

Vazby mezi rozhodnutími (Překonáno, Odlišeno, Navázáno) doplňujeme postupně a zobrazujeme jen ověřené; chybějící štítek neznamená, že rozhodnutí nebylo překonáno.

Označená místa (2) jsou údaje o osobách, které před zveřejněním odstranil soud nebo naše anonymizace. Najetím na značku zjistíte, o jaký údaj šlo.

Plný text

Ústavní soud České republiky rozhodl dne 7. února 2005 soudcem zpravodajem JUDr. Eliškou Wagnerovou, Ph.D. ve věci ústavní stížnosti Rapid, spol. s r.o., se sídlem [adresa] zastoupených JUDr. Václavem Bubeníkem, advokátem se sídlem [adresa] proti usnesení Nejvyššího soudu ČR ze dne 27. 10. 2004, č. j. 20 Cdo 2309/2003-78, proti usnesení Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 1. 4. 2003, č. j. 24 Co 95/2003-53 a proti usnesení Okresního soudu ve Svitavách ze dne 17. 1. 2003, č. j. 1 E 615/2002-38,

t a k t o :

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Stěžovatelé se domáhali zrušení shora uvedených rozhodnutí, učiněných v exekuční věci. Návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti musí splňovat řadu zákonem stanovených náležitostí, včetně dodržení lhůty k podání ústavní stížnosti v délce 60 dnů, která dle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, v platném znění, počíná dnem následujícím dnu doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který stěžovateli zákon k ochraně jeho práva poskytuje.

Z kopie příslušných dodejek Ústavní soud zjistil, že rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (jímž zastavil řízení o dovolání stěžovatelů pro nedostatek zastoupení) bylo R. Š. a Rapid spol. s r.o. doručeno dne 19. 11. 2004 a S. Š. dne 16. 11. 2004. Lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula v úterý 18. 1. 2005, resp. v pondělí 17. 1. 2005. Stěžovatelé podali ústavní stížnost k poštovní přepravě dne 28. 1. 2005, tedy nepochybně po lhůtě stanovené zákonem k jejímu podání. Z uvedeného je zřejmé, že lhůta k podání ústavní stížnosti nebyla zachována. Za situace, kdy byla zjištěna nepřekonatelná překážka projednání návrhu, Ústavní soud stěžovatele nevyzýval k odstranění celé řady vad, jimiž jejich návrh trpí.

Vzhledem k výše uvedenému soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků stížnost odmítl jako podanou po lhůtě stanovené pro její podání (§ 43 odst. 1 písm. b) ve spojení s § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, v platném znění).

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. února 2005 Eliška Wagnerová soudce zpravodaj

Tento web používá nezbytné cookies pro fungování služby a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti. Více informací